Tömegek szorulnak ki az állami egészségügyből és már sorban állnak a magánellátóknál

Tömegek szorulnak ki az állami egészségügyből és már sorban állnak a magánellátóknál

A magyar magánegészségügy növekedésre van ítélve, a bővülés korlátja a szakemberek, orvosok létszáma lesz - jutottak erre a konszenzusra az 5. Private Health Forum című rendezvényünkön a legnagyobb klinikák vezetői, tulajdonosai. Jelenleg szinte minden nagyobb magánszolgáltatónál teljes a kapacitások kihasználtsága és ami újdonság, hogy a fekvőbeteg ellátásra is hatalmas az érdeklődés, sok esetben már itt is többhetes várakozások alakulnak ki. Meghatározó trend marad továbbra is a piacon a konszolidáció, a felvásárlások.

Koronavírus és egészségügyi törvény: kivárnak a magyar magánszolgáltatók

Koronavírus és egészségügyi törvény: kivárnak a magyar magánszolgáltatók

Nagyon különböző utak és stratégiák jellemzik a hazai magánegészségügyi szektort, és ez jelen pillanatban a piac talán legnagyobb erőssége – összegezte Lantos Csaba az általa moderált tulajdonosi-cégvezetői panelbeszélgetés tanulságát a Portfolio mai Private Health Forumán, amelyen a koronavírus hatásairól, az orvosok jogállásáról szóló törvényről és az akvizíciós lehetőségekről is szó volt.

Kik lesznek az egészségügy legújabb átalakításának nyertesei?

Kik lesznek az egészségügy legújabb átalakításának nyertesei?

A parlament által kedden elfogadott új egészségügyi törvény komoly folyamatokat fog elindítani a magyar egészségügyben - értettek egyet egy csütörtöki kerekasztal-beszélgetésen az egészségügyben érdekelt szakértők, akik arról is beszéltek, hogy kik lehetnek az új jogszabály nyertesei.

Külföldi tőkebefektetők segítségével válna országos szolgáltatóvá az egyik legnagyobb magyar magánegészségügyi cég

Külföldi tőkebefektetők segítségével válna országos szolgáltatóvá az egyik legnagyobb magyar magánegészségügyi cég

Még márciusban, a koronavírus hazai megjelenése előtt zárták azt a tranzakciót, melynek keretében 10 millió eurós befektetéshez jutott a Doktor24 Csoport Európa legnagyobb impakt befektetési csoportjától, az Ananda Impact Ventures-től és a luxemburgi székhelyű, régiós befektetésre fókuszáló V4C tőkebefektetési alaptól. A friss befektetésnek köszönhetően a magánegészségügyi cégcsoport az egyik legnagyobb hazai magánszolgáltatóvá válik és felvásárlásokat, valamint beruházásokat hajt végre - hangzott el a tranzakció részleteit bemutató keddi sajtóeseményen. A cél, hogy a magánegészségügyi szolgáltató országos jelenléttel rendelkezzen.

Indonéz távközlési óriás száll be Kóka János mobilfizetéses cégébe

A Cellum Global stratégiai együttműködési és befektetési megállapodást írt alá kedden Budapesten a Metranettel, Indonézia piacvezető infokommunikációs (ICT) cégcsoportjának, a Telkom Indonesia leányvállalatával. A Délkelet-ázsiai telekommunikációs óriás kisebbségi tulajdonrészt szerez a mobilfizetési megoldásokat fejlesztő magyar cégben, és egyben biztosítja a Cellum fintech szolgáltatásainak elterjedését az indonéz piacon - olvasható a cég közleményében.

Nagy dobásra készül a volt gazdasági miniszter

Ennél a kormánynál nem igazán érnek célba a high-tech digitalizáció üzenetei. A kisebb, tudásgazdag magyar cégek támogatására lenne szükség egy újabb autógyár vagy gumigyár Magyarországra csábítása helyett - véli Kóka János volt gazdasági miniszter, a mobilfizetési megoldásokat fejlesztő Cellum Zrt. elnök-vezérigazgatója. Szerinte az Internetkon csak egy kommunikációs menekülőpálya, Budapestből pedig soha nem lesz startup főváros, de például a kormány gazdaságdiplomáciája jól működik, és a keleti nyitás sem egy üres szlogen. Kóka azt üzeni Szijjártónak, hogy ha lehet, ne erőltesse a képzett munkaerőt elszívó shared service központok Magyarországra vonzását. A Cellum milliárdos nagyságrendű forrásbevonásra készül, amiből elsősorban Kelet-Ázsiában terjeszkednek, illetve egy új nemzetközi átutalási megoldás fejlesztésén dolgoznak. A szakembert a Bitcoinról is megkérdeztük, és megosztotta velünk vízióját a jővő mobilfizetéséről is.

Már dolgoznak a vadiúj magyar érintéses mobilfizetésen

A MasterCard Mobile, az OTPay, az Erste Pay és az első európai MasterPass képes alkalmazást fejlesztő magyar cég, a Cellum Csoport jelentősen átalakult az elmúlt két évben, jelenleg Kelet-Ázsiban terjeszkednek. A növekedés finanszírozásához most 10-15 millió dolláros forrásbevonásra készülnek, és azt is elárulták, hogy már dolgoznak egy új, SIM-kártya csere nélkül is használható NFC-s magyar mobilfizetési megoldáson.

Kóka: nagy lehetőség a virtuális pénz és a mobilfizetés

A virtuális pénzek lehetővé teszik, hogy fizikai közvetítőközeg nélkül valósuljon meg a fizetés a vásárló és a kereskedő között - mondta a Portfolio.hu-nak adott videóinterjújában a Bitcoin kapcsán Kóka János, a Cellum Global Zrt. vezérigazgatója. Rámutatott arra is, hogy az új fizetési megoldások egyre több szolgáltatás igénybevételét teszik kényelmessé és egyszerűvé.

Mit szól Magyarország a Bitcoinhoz? - Megszólaltak a piaci szereplők

Egyelőre a fizetési piacon számtalan olyan már működő, fejlesztés alatt álló, vagy csupán tervbe vett technológiai megoldás létezik, hogy nem látszik, melyik lesz ezek közül a befutó. A bankok próbálkoznak ezek integrálásával, de a nem pénzintézeti szereplők is fenyegetést jelentenek számukra. A Portfolio Pénzügyi IT konferenciájának fizetésekről szóló panelbeszélgetésén a Bitcoinról is szó volt.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Lecserélnék a magyarok a gázfűtést, de ennek van egy nagy akadálya
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.